Co nowego Fotografia

Co nowego #1: cisza na blogu, portfolio fotograficzne i spełnianie marzeń

Witajcie kochani! Nie było mnie tutaj tak długi czas, że nie wiem nawet czy umiem jeszcze pisać bloga – to się okaże w praniu :) Tymczasem przychodzę do Was z postem, który będzie pierwszym z nowej serii na blogu – w serii tej będę dzielić się z Wami lekką prywatą, ciekawymi linkami, zdjęciami, akcjami społecznymi – jednym słowem wszystkim tym, co w danej chwili mnie zachwyca, albo zajmuje czas.

Cicho tu, cicho

Miesięczna przerwa spowodowana była brakiem czasu, chaos w życiu prywatnym i chęcią ogarnięcia fotograficznej strony mojego życia – w końcu na to najwyższy czas! Dziesięć lat fotografowania, dziesięć lat blogowania – coś niesamowitego. To dwie pasje, oprócz literatury i muzyki, które są ze mną od dekady. To mi przypomina, że czas biegnie nieubłaganie a niedługo będę się (nie) cieszyć trójką w ilości przeżytych lat ;)

Cisza ta się przeciągała, we mnie rosła frustracja, bo kurczę, chcę pisać, ale nie potrafiłam ubrać myśli w słowa. Niezliczoną ilość razy siadam do pustego edytora i ze złością zamykałam kartę w przeglądarce, bo nie byłam w stanie napisać czegokolwiek. Uznałam, że potrzebuję przerwy. Ciszy i spokoju.

Sprawy prywatne i rodzinne dynamicznie się zaczynają zmieniać, cieszę się z pewnych zmian, które w końcu zaistnieją, ale muszę na nie jeszcze chwilę poczekać.

Marzenia się spełniają

Gdy tylko dotarła do mnie myśl, że kurczę, fotografuję już dziesięć z małymi przerwami, uznałam, że to najlepszy czas na stworzenie czegoś własnego. Aktualnie jestem na etapie tworzenia nowego portfolio – wszystkich z Poznania gorąco zapraszam – i zbierania pieniążków na kursy, nowy sprzęt i założenie własnej działalności. Marzenia są po to by je spełniać, prawda? Czas na to marzenie właśnie nastał :)

Modelka: Ewa <3

Linki do klikania

W ostatnim czasie fotografia przejęła całkowicie sferę moich zainteresowań. Na Youtubie oglądam filmy fotografów, behind the scenes, tutoriale z edycji zdjęć, ciekawe techniki itp. Polecę Wam kilka kanałów, które uwielbiam.

Wild We Roam – to para niesamowitych ludzi, którzy odnaleźli pasję w tworzeniu filmów i zdjęć za pomocą starych aparatów analogowych. Dużo ciekawych informacji na ten temat przedstawiony w piękny i przystępny sposób :D

Irene Rudnyk – to niesamowita fotografka, która tworzy piękne, bajkowe i klimatyczne zdjęcia. To właśnie od niej i jej tutoriali nauczyłam się chyba najwięcej. Jest niesamowicie twórcza, sympatyczna i utalentowana <3

Jessica Whitaker – Jessicę bardzo lubię za to, że bardzo dobrze wszystko tłumaczy, edukuje i przy okazji robi naprawdę piękne zdjęcia. Lubię jej kontakt z modelami i sympatyczną, pełną pozytywnej energii osobowość.

Post ten może i nie jest najbardziej wyszukaną rzeczą w sieci, obiecuję poprawę. Mam w planach niedługo napisać dla mnie bardzo ważny post, ale o tym niedługo :)

Gdybyście byli zainteresowani moją twórczością to na moim portfolio pojawił się pierwszy post z sesją z moją siostrą :)

Trzymajcie się ciepło!

 

 • I mnie uderza, jak czas szybko płynie – mojego pierwszego bloga założyłam w 2004 roku! To 13 lat, odkąd jestem w sieci – kupa czasu! :)

  • Prawda? To też przypomina mi, że nie ma co czekać, bo życie jest za krótkie. Nie ma co się bać, trzeba działać, czy coś :D

 • Karolina Jarosz Bąbel

  10 lat to już coś ;) Życzę powodzenia w realizacji wszystkich pasji ;)

  • Dziękuję ślicznie! <3

 • Cieszę się, że spełniasz marzenia. W tym roku też poczyniłam parę ważnych kroków i wiem, jak to cudownie napędza do działania :)

  Widziałam Twoją ostatnią sesję i zachwycałam się Ewą. Piękna modelka! Ciekawe, co wydobyłabyś ze mnie, gdybyś mnie kiedyś w obiektyw złapała ;) Szkoda, że ten Poznań tak daleko.

  • No daleko :c Wrocław był bliżej :c wybieram się na dniach na sesję do Krakowa, więc może wpadnę w Twoje okolice wracając :) Staram się wydobywać wszystko co najpiękniejsze! :D A miałam już dużo modelek o najróżniejszej urodzie i każda była piękna, choć większość tego nawet nie widziały. Dopiero aparat pokazał im, że jest inaczej – terapeutyczna moc fotografii :D haha

   Wiesz, ja chyba za długo czekałam. Nie potrafiłam uwierzyć, że moje zdjęcia są na tyle dobre, że mogłyby konkurować z profesjonalistami etc. i choć znajomi, przyjaciele, luby mówili mi, że jest inaczej, nie wierzyłam. I żałuję. Teraz już nie ma odwrotu :D Trzeba działać :D

   Trzymam też za Ciebie kciuki, kochana! <3

 • Kope lat!: No i oczywiście że potrafisz w blogowanie-zwłaszcza ze robisz to już 10lat- szacun! :D

  • Dziękuję kochana! :D Tyle, że właśnie przez te dziesięć lat pisałam w sumie głównie z potrzeby serca i teraz w tym całym szumie i pędzie blogosfery ciężko mi się odnaleźć :D więc sobie po cichutku robię swoje haha :D

   • No to hi5 bo ja tylko z potrzeby serca i po cichu sobie piszę :)

 • Anna Stańczak

  Gratuluję spełnienia marzeń, to chyba najlepsze chwile w naszym życiu, kiedy coś o czym marzysz się spełnia. Nadal do przodu. :)

  • Dokładnie! :D Dziękuję Ci ślicznie <3

 • Czasem potrzeba przerwy od blogowania. Ja bloguję ponad cztery lata, ale dopiero niedawno zrozumiałam, jakie błędy popełniam. Z przyjemnością będę śledzić Twojego bloga i fajnie, że spełniasz marzenia. To motywujące :).

  • Dziękuję kochana! <3

 • Chwila wytchnienia każdemu potrzebna. :)

  • O tak, zdecydowanie :D